Kraków ma najlepszy patrol w Małopolsce

– Najważniejszym sprawdzianem doskonalonych umiejętności jest dobre wykorzystanie ich w codziennych sytuacjach, podczas interwencji – mówił zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji Paweł Dzierżak po zakończeniu eliminacji XXIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2016”. Najlepszymi parami patrolowymi w Małopolsce okazali się reprezentanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Brzesku oraz Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Patrol z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w składzie post. Mateusz Kozyra i post. Mikołaj Jeleń nie tylko zajął pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji końcowej, ale dodatkowo okazał się najlepszy w trzech konkurencjach (z czterech). Policjanci ci wykazali się najlepszymi umiejętnościami sprawnościowymi na torze przeszkód i w technikach obezwładniania osób, a ponadto najlepiej strzelali.

I miejsce
I miejsce

Drugie miejsce przypadło w udziale policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, którą reprezentował patrol w składzie : sierż. szt. Krzysztof Gniadek i Damian Oleksy. Obydwaj policjanci najlepiej ze wszystkich napisali test.

II miejsce

Trzecie miejsce zajęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. To patrol w składzie sierż. Arkadiusz Kieroński oraz post. Paweł Dydo.

III miejsce
III miejsce

Policjanci, którzy zdobyli pierwsze dwa miejsca, reprezentować będą małopolską Policję w Ogólnopolskim Finale Mistrzostw.

(ip)

fot. materiały prasowe

Najnowsze

Co w Krakowie