Kraków. Magistrat wydał książkę. Waży 8 kilogramów i kosztuje 400 zł

 „Encyklopedii Krakowa” – dzieło, które gromadzi ponad 6 tysięcy haseł, 3 tysiące ilustracji i 171 map trafiła do sprzedaży. Jej cena to 400 zł. Publikacja została sfinansowana ze środków Miasta Krakowa.

Dwutomowa „Encyklopedia” Krakowa zawiera 6 tysięcy haseł, 3 tysięcy ilustracji, 171 map i planów, 66 tabel i wykresów oraz część zatytułowaną Kraków w liczbach, prezentującą materiały przygotowane przez Urząd Statystyczny w Krakowie. Stan przedstawianej wiedzy rozpięty jest w przedziale czasowym od 2021 do lipca 2023 roku. Nowe hasła napisało blisko 300 autorów, którzy wraz z twórcami pierwszej edycji tworzą imponującą grupę ponad 1000 osób.

Pierwsze, jednotomowe wydanie „Encyklopedii Krakowa” ukazało się w 2000 roku nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN. W 2016 roku Biblioteka Krakowa podjęła inicjatywę przygotowania nowej, rozbudowanej i uaktualnionej wersji wydawnictwa. W 2019 r. odkupiono od PWN prawa do haseł składających się na pierwszą edycję.

„Encyklopedia Krakowa” dostępna jest w regularnej sprzedaży w sklepie muzealnym w pałacu Krzysztofory na Rynku Głównym 35. Muzeum Krakowa zaprasza od wtorku do niedzieli w godzinach 10.30–18.00. 

Okazją do zapoznania się z publikacją będzie prezentacja „podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 26 października, o godz. 13.00 w sali Wiedeń B w budynku EXPO przy ul. Galicyjskiej 9. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z współtwórcami „Encyklopedii Krakowa”. W spotkaniu wezmą udział prof. Jacek Purchla, redaktor naczelny „Encyklopedii Krakowa”, oraz Agnieszka Staniszewska-Mól, dyrektor Biblioteki Kraków. Rozmowę poprowadzi dr Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa. „Encyklopedię Krakowa” oraz inne publikacje Muzeum Krakowa będzie można zakupić podczas targów na stoisku B70 w hali Dunaj.

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie