Kraków. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami

Środa w Krakowie upłynie pod znakiem burz z gradem – prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia w tej sprawie. Obowiązuje ono do północy.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwe opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90 proc.

Według pierwszego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”

Dziś w trakcie dnia termometry wskażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. Przewidywana temperatura w nocy to 11 st. C.

(ip)

fot. Pixabay

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie