Kraków miastem sztuki. Powstaje kolejna Galeria. Handlowa…

Już wiemy, czego brakowało na Ruczaju. Parku? Nie… Galerii handlowej! Na szczęście wkrótce brak ten zostanie uzupełniony i powstanie, fanfary, Atut Ruczaj.

Atut Ruczaj to 6,8 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowo-usługowych, na którą złoży się około 25 lokali usługowych i parking na 160 pojazdów. Wiadomo już, że pojawi się tam sklep Lidl, będzie apteka Ziko i piekarnia Buczek. Wspaniale?

Kolejne osiedla

Atut Ruczaj powstanie przy ulicy Bunscha. Gotowy będzie w drugim kwartale 2018 roku.

Budowa galerii oznacza, że Ruczaj będzie jeszcze bardziej betonowy niż do tej pory. W okolicy pętli Czerwone Maki ciągle powstają kolejne osiedla, które zajmują miejsce okolicznych dzikich łąk. Jedyny zielony teren w okolicy, który jest niezagrożony to… cmentarz komunalny. Ale i tam drzew jest jak na lekarstwo

Podbijanie ceny

Na park nie ma szans – tak wynika z projektu planu zagospodarowania dla okolic ulicy Czerwone Maki. Miejscy urbaniści twierdzą, że o takie zapisy wnioskowali właściciele tych gruntów. A, jak informuje „Gazeta Krakowska”, największą działkę w tej okolicy posiada… urząd marszałkowski.

Urzędowi zależy, by ta działka była jak najdroższa, by… wymienić się z wojskiem za tereny na Grzegórzkach pod budowę Centrum Muzyki lub z kurią pod budowę kościoła.

Chodzi o 38 hektarów pomiędzy ulicami Bunscha, Piltza i Babińskiego. Dziś są tam głównie niezagospodarowane łąki plus kilka domów jednorodzinnych. Większość tego terenu została przeznaczona na zabudowę wielorodzinną. Będzie tam też wspomniana galeria.

Nowość na Ruczaju: drzewo. „Nie róbcie nam tutaj lasu!”

(wm)

fot. inf. prasowa

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie