Miszalski i Gibała zagłosowali w II turze wyborów samorządowych. Apelują do mieszkańców Krakowa

Kandydaci na prezydenta Krakowa: Alessander Miszalski i Łukasz Gibała zagłosowali w II turze wyborów samorządowych. Po wyjściu z lokali wyborczych zachęcali mieszkańców Krakowa do udziału w głosowaniu. 

Alessander Miszalski głosował w obwodowej komisji wyborczej nr 34 mieszczącej się w VIII LO im Stanisława Wyspiańskiego. Po wyjściu z lokalu wyborczego powiedział,  że wybory samorządowe są ważne, ponieważ „wybieramy kogoś, kto będzie przez najbliższe lata rządził naszym miastem”.

 – Wybieramy ludzi, którzy będą dysponować naszymi funduszami i narzędziami wpływu na najbliższe otoczenie” – wskazał Miszalski. Zwrócił uwagę na niesprzyjającą pogodę i ocenił że może ona odbić się negatywnie na frekwencji wyborczej.

 – Życzyłbym sobie, żeby frekwencja była jak najwyższa, ale zawsze anomalie pogodowe wpływają na obniżenie tej frekwencji bez względu na to czy jest bardzo ciepło i ludzie gdzieś wyjeżdżają, czy jest zimno i pada i część zostaje w domu – mówił Miszalski. – Oby jak najwięcej krakowian i krakowianek poszło dzisiaj zagłosować – dodał kandydat

 – Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, więc zachęcam wszystkich krakowian, krakowianki, żeby poszli do lokali wyborczych, żeby zagłosowali” – powiedział po wyjściu z lokalu wyborczego przy ul. Modrzewiowej Łukasz Gibała. 

 – To są historyczne wybory, po ponad 20 latach będzie nowy prezydent. Warto naprawdę wziąć w tym udział, warto angażować się w sprawy obywatelskie – mówił.

Patrycja Bliska  

Najnowsze

Co w Krakowie