Kraków nagrodził 47. uczniów, którzy najlepiej zdali egzaminy (ZDJĘCIA)

47 krakowskich uczniów otrzymało wyróżnienia od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego za najlepiej zdane egzaminy. W czwartek wręczono nagrody finansowe Ósmoklasista 100%, Mistrz Matury, Technik 100% i Specjalista 100%.

Nagrody trafiły łącznie do 47 uczniów. Mistrzami matury zostało 38 absolwentów, którzy na egzaminach maturalnych (wszystkich obowiązkowych i minimum dwóch dodatkowych) uzyskali z każdego z nich co najmniej 92 procent. To rekordowa liczba laureatów w historii przyznawania tego wyróżnienia. W tym roku po raz pierwszy wręczono też nagrodę „Mistrza matury międzynarodowej”, którą otrzymał jeden uczeń.

Po raz kolejny przyznano również nagrodę „Ósmoklasista 100%”. Trafiła ona do sześciu uczennic, które w minionym roku szkolnym osiągnęły niezwykły rezultat, zdając wszystkie egzaminy ósmoklasisty z najwyższym możliwym wynikiem, czyli na 100 procent. Tym samym osiągnięciem może pochwalić się dwójka uczniów, którzy otrzymali nagrody „Specjalista 100%” i „Technik 100%” za bezbłędnie zdane egzaminy zawodowe.

Wszyscy laureaci nagród otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe.

fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie