Kraków najdroższy w lipcu, a najtańszy w lutym. Przegrał z…

Kraków poza podium najdroższych polskich miasta! Wyszukiwarka i porównywarka cen hoteli trivago.pl przygotowała ranking polskich miast, w których za nocleg w 2016 roku trzeba było zapłacić najwięcej. Gdzie średnia cena za pokój hotelowy w 2016 roku była najwyższa, a gdzie nocowaliśmy najtaniej? 

Pod względem zakwaterowania najdroższym miastem w Polsce, podobnie jak w roku ubiegłym był Sopot. Średnia cena noclegu w pokoju 2-osobowym typu standard średnio w 2016 roku wynosiła 390 zł. Na drugim miejscu znalazł się Kołobrzeg ze średnią ceną 364 zł, a za nim Świnoujście, gdzie za taki sam pokój płaciliśmy średnio 302 zł.

Kraków znalazł się dopiero na czwartym miejscu w tym zestawieniu.

Źródło: trivago.pl

Pierwszą 20-tkę zamyka Łódź. Hotelarze w tym mieście liczyli sobie za nocleg dla dwóch osób średnio 187 zł. Zaraz przed nią uplasował się Szczyrk (189 zł) i Lublin (205 zł).  

 

Który miesiąc w 20 najdroższych miastach Polski był najdroższy, a który najtańszy? 

Dane wskazują jednoznacznie, że zakwaterowanie w miastach nadmorskich, jak Sopot, Kołobrzeg, Świnoujście, czy Władysławowo mają najwyższe ceny u szczytu sezonu letniego, a więc w lipcu. Odpowiednio, miasta narciarskie, jak Zakopane, Krynica Zdrój, czy Szklarska Poręba drożeją najbardziej w zimie, a więc w styczniu, lutym.  

Źródło: trivago.pl

Wszystkie podane w tabelach ceny są średnimi cenami za nocleg dla dwóch osób w pokoju typu standard. W rankingu zostały ujęte jedynie miasta, które posiadają więcej niż 50 hoteli. Analizę przeprowadzono na podstawie danych (tHPI – informacje o tHPI znajdują się na samym końcu tej informacji prasowej) za okres od stycznia do grudnia 2016.

(źródło: trivago.pl)

Zdjęcie tytułowe: Jan Musiał

Najnowsze

Co w Krakowie