Kraków najpiękniejszym miastem Tour de Pologne

Musisz przeczytać

Czy ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości? Kraków zdobył przechodni puchar dla najpiękniejszego miasta etapowego Tour de Pologne. I co w tym dziwnego, przecież to najpiękniejsze miasto na świecie!

Kraków w swojej kategorii pokonał Katowice, Nowy Sącz i Zakopane. Puchary wykonane m.in. z aluminium części rowerowych powędrowały również do Bytomia, który został uznany najpiękniejszym miastem premii oraz do Radzymina najpiękniejszego miasta startowego wyścigu.

– Przypieczętowaliśmy sobie ten związek z Tour de Pologne. Z czystym sumieniem możemy porównywać, że Kraków jest dla Tour de Pologne tym, czym Paryż dla Tour de France – mówi Katarzyna Król, zastępca prezydenta Miasta Krakowa ds. edukacji i sportu.

74. edycja Touru rozpocznie się w Krakowie 29. lipca. Zresztą większa część wyścigu odbędzie się na południu kraju. – Etapy, które odbywają się w górach, wywołują trochę więcej zainteresowania. Nie uciekamy też jednak od elementów szybkościowych i na pewno będą też płaskie etapy – mówi organizator, Czesław Lang.

Krakowskie otwarcie ma być z przytupem.

– To ma być piękny początek wyścigu. Kolarze wystartują z centrum, a potem wyjadą poza miasto – najpewniej kierunku Wieliczki. Tam pokręcimy trochę kilometrów, a potem wrócimy do Krakowa. Meta będzie prawdopodobnie na Błoniach, a etap będzie liczyć około 180 kilometrów – zapowiedział Lang.

Wyścig zakończy się 4. sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

(wm, krakow.pl)

fot. tourdepologne.pl

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca