Kraków nie zapada w zimowy sen. Dziś sporo się dzieje!

"Smok!"-nowy spektakl Teatru Słowackiego/fot. Tomasz Cichocki

Dziś sporo się dzieje. Wyznawcy jazzu rozpoczynają muzyczną fetę za sprawą jakże oczekiwanej kolejnej edycji słynnego festiwalu „Jazz Juniors”. Z kolei kinomani powinni koniecznie zajrzeć do kina Agrafka, gdzie odbędzie się kolejna edycja „Anishort” – przeglądu najlepszych filmów animowanych z całego świata. A na teatromanów czeka wspaniała zabawa w Teatrze Bagatela podczas interaktywnego spektaklu „Szalone nożyczki”. Do tego aura dorzuci jeszcze wiele estetycznych wrażeń w postaci „melodii nocnych mgieł”… Wszystkich tych atrakcji można doświadczyć decydując się na spędzenie kulturalnego wieczoru w Krakowie.    

Na deskach Teatru Bagatela, przy ulicy Karmelickiej 6, obejrzeć można „Szalone nożyczki” w reżyserii Marcina Sławińskiego. To niezwykle zabawna adaptacja amerykańskiej komedii kryminalnej z niespodzianką rozgrywająca się w wyjątkowym krakowskim salonie fryzjerskim, nad którym mieszka upiorna pianistka, a właściwie – jak się okazuje – kiedyś mieszkała… W Ameryce sztuka jest grana od ponad dwudziestu lat, co zostało uhonorowane wpisem do Światowej Księgi Rekordów Guinnesa dla najdłużej utrzymującego się na afiszach spektaklu, który nie jest musicalem. To doskonała zabawa, w której można brać udział wielokrotnie. Spektakl rozpocznie się o godzinie 16.00.

Kino Agrafka, przy ulicy Krowoderskiej 8, dziś wieczorem zaprasza na „Anishort”. To prawdziwa gratka dla miłośników filmów animowanych. Obejrzeć będzie można aż 20 najlepszych animacji z 11 krajów. Różne techniki animacji i gatunki. Do tegorocznej piątej edycji zgłosiło się ponad 1800 filmów z ponad 100 krajów. Spośród nich organizatorzy wybrali właśnie 20 najciekawszych, pośród których zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Przegląd rozpoczyna się o godzinie 20.30.

Fani muzyki jazzowej w dzisiejszy wieczór rozpoczynają świętowanie za sprawą rozpoczynającego się właśnie festiwalu „Jazz Juniors”.  To już 43 edycja, tej jakże zasłużonej imprezy, łączącej formułę konkursu i festiwalowych koncertów, która trwać będzie od 27 do 30 listopada. Organizatorzy zapowiadają otwarcie kolejnego rozdziału w bogatej historii Jazz Juniors. W tym roku dyrektorem artystycznym imprezy został ceniony saksofonista Adam Pierończyk, który nie tylko czuwa nad programem festiwalu i przewodniczy jury konkursowemu, ale też zaprezentuje swój autorski projekt. Na początek w Cricotece przy ulicy Nadwiślańskiej usłyszymy znakomitych saksofonistów – Brytyjczyka Willa Vinsona oraz Amerykanina Marka Turnera w duecie z pianistą Ethanem Iversonem. Początek koncertu godzina 19.00. Następnie festiwalowe wydarzenia przeniosą się do Piec Art Acoustic Jazz Club przy ulicy Szewskiej 12, gdzie o godz. 22.00 na scenie pojawią się laureaci ubiegłorocznego konkursu Jazz Juniors – Marcin Pater Trio.

 

Zobacz także