Kraków ma dwa nowe połączenia. Bezpośrednio do Dubaju i Kijowa

Kolejne ciekawe kierunki z Krakowa! Od 8 kwietnia z lotniska w Balicach będzie można polecieć wprost do Dubaju, a już 26 grudnia z Krakowa odleci pierwszy samolot do Kijowa.

Trasa pomiędzy Krakowem a Dubajem będzie obsługiwana przez najnowsze Boeingi 737 MAX 8, które linia flydubai zaprezentowała na Dubai Airshow w listopadzie.

– Loty do Dubaju to pierwsze połączenie Małopolski z krajami Zatoki Perskiej. Linia lotnicza flydubaj potwierdziła trafność analiz prowadzonych przez krakowskie lotnisko. To dobra wiadomość dla pasażerów: szansa na rozwój turystyki i wymiany biznesowej pomiędzy krajami tego regionu a Małopolską – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. – Połączenie do Dubaju potwierdza przyjętą strategię rozwoju siatki połączeń Kraków Airport – dodał.

Linie flydubai współpracują z Emirates na podstawie porozumienia codeshare, co umożliwi pasażerom podróżującym do Dubaju skorzystanie z wielu połączeń, które w swojej ofercie ma największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Flydubai będzie pierwszym przewoźnikiem oferującym loty z Dubaju do Krakowa.

Połączenie z Kijowem będzie obsługiwać największa ukraińska linia lotnicza Ukraine International Airlines (UIA). Połączenia na lotnisko Kijów-Boryspol początkowo będą wykonywane sześć razy w tygodniu, a od 8 stycznia codziennie z wykorzystaniem samolotów typu Embraer 145 Regional Jet.

Kraków Airport jest największym portem regionalnym w Polsce. W sezonie zimowym krakowskie lotnisko oferuje 89 bezpośrednich połączeń regularnych do 23 krajów. W sezonie zimowym połączenia do stolicy Małopolski oferuje 16 linii lotniczych: Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, EL Al, Eurowings, Finnair, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, SWISS International Air Lines, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS oraz Ukraine International Airlines. Kraków Airport posiada zdywersyfikowaną siatkę połączeń lotniczych, dzięki czemu pasażerowie mogą korzystać z bogatej oferty przewozowej zarówno przewoźników tradycyjnych, jak i niskokosztowych. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym do największych portów przesiadkowych w Europie, pasażerowie mogą dolecieć do każdego, nawet najbardziej odległego miejsca na świecie.

(wm)

fot. Foter.com

Najnowsze

Co w Krakowie