Kraków oklejony kontrowersyjnymi plakatami! „Wbrew arcybiskupowi Jędraszewskiemu”

fot. Facebook Fundacja Równość.org.pl

Jedni chętnie zdarliby je gołymi paznokciami, inni z przyjemnością dorzucą się do ich rozpropagowania. W Krakowie pojawiły się plakaty promujące środowiska LGBT.

Nie są wulgarne, nie narzucają się, ale ich przekaz jest jednoznaczny – w Krakowie i w Małopolsce środowiska LGBT mają się czuć jak u siebie w domu.

Dlatego właśnie na słupach w naszym mieście pojawiły się tęczowe plakaty. 

„JESTEŚMY TUTAJ, ale przede wszystkim – JESTEŚMY U SIEBIE! Chcemy Wam o tym przypomnieć: w województwie symbolicznie “wolnym od LGBT”, mieście arcybiskupa Jędraszewskiego. Żadne deklaracje anty-LGBT i pełne nienawiści słowa o “tęczowej zarazie” tego nie zmienią” – piszą organizatorzy akcji.

JESTEŚMY TUTAJ, ale przede wszystkim – JESTEŚMY U SIEBIE! 🏳️‍🌈Chcemy Wam o tym przypomnieć: w województwie…

Opublikowany przez Fundacja Równość.org.pl Czwartek, 14 listopada 2019

Plakaty są już m.in. na Rondzie Mogilskim, Miodowej i Starowiślnej, Dietla i Bożego Ciała, a także Al. Słowackiego. Organizatorzy zachęcają, by ich szukać, robić zdjęcia i puszczać w świat. Jest też jeszcze jedna forma wsparcia i promocji. 

„Jeśli chciałybyście i chcielibyście więcej takich akcji, to gorąco zachęcamy Was do korzystania z opcji zbiórek na Facebooku, gdzie na liście organizacji znajdziecie także i nas! […] Możecie też dokonać wpłaty bezpośrednio na konto” – pisze Fundacja Równość.org.pl, organizująca akcję.

Plakaty oczywiście nie podobają się członkom organizacji przeciwnym środowisko LGBT, czego wyraz dają na swoich forach. Na razie jednak nie słychać, by któryś z plakatów został zniszczony.

A co Wy o nich sądzicie?

pt

Zobacz także