Kraków oplotła sieć ścieżek rowerowych. A nowe są w przygotowaniu!

Brożka, Nawojki, Walerego Sławka, Al. Pokoju – to tylko niektóre z ulic, którymi powiodą nowe ścieżki rowerowe. Rozpisano już przetargi na opracowanie dokumentacji lub koncepcji.

„Ścieżki rowerowe powstają zarówno w ramach Programu Budowy Ścieżek Rowerowych, jak i osobnych zadań inwestycyjnych. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy prace projektowe dla trzech zadań właśnie z programu” – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich miasta Krakowa.

Jeszcze w tym roku w mieście ruszą pracę nad drogami rowerowymi wzdłuż ul. Bunscha, od ul. Czerwone Maki do ul. Babińskiego, wzdłuż ul. Conrada, na odcinku od wiaduktu nad torami kolejowymi do połączenia z istniejącą infrastrukturą rowerową, w rejonie stacji Shell.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W przyszłym roku planowana jest budowa ścieżki na odcinku ul. Stojałowskiego, od skrzyżowania z ul. Halszki do skrzyżowania z ul. Bojki.

Niedawno ogłoszono z przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej dla siedmiu lokalizacji oraz opracowanie wielowariantowych koncepcji dla trzech innych. W połowie kwietnia planowane jest otwarcie ofert. Plany dotyczą przebudowy ścieżek w obrębie Ronda Grunwaldzkiego, budowy drogi z Krupniczej do Ingardena, czy budowy przy ul. Walerego Sławka.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Prace projektowe realizowane są również w ramach osobnych zadań inwestycyjnych.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie