Kraków pamięta o Powstaniu Warszawskim. O godzinie 17:00 zawyją syreny

To będzie chwila zadumy nad losem dziesiątek tysięcy Polaków. O godzinie 17:00 (godzina „W”) w całej Polsce i w Krakowie także zawyją syreny. W tym roku obchodzimy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i akcji „Burza”.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska, prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających te wydarzenia. Prezydent Krakowa apeluje także o udekorowanie w tym dniu domów biało-czerwonymi flagami.

O godz. 17.00, czyli o godzinie „W”, w całej Polsce, w tym Krakowie, zawyją syreny alarmowe. Każdy będzie mógł się zatrzymać na chwilę po to, aby uczcić pamięć bohaterów, którzy walczyli i zginęli podczas powstania warszawskiego.

O godz. 17.05 rozpocznie się uroczysta msza w bazylice Mariackiej w intencji Ojczyzny i żołnierzy poległych za wolność. Po niej uczestnicy uroczystości przejdą na plac Matejki. Tam o godz. 18.30, przy Grobie Nieznanego Żołnierza rozpoczną się uroczystości z udziałem Wojska Polskiego. O godz. 19.15 w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” na ul. Wita Stwosza 12 odbędzie się spotkanie okolicznościowe.

1 sierpnia na budynkach urzędów i budynkach użyteczności publicznej zawisną flagi państwowe. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zachęca, aby flagi w tym dniu powiesić także na wszystkich budynkach prywatnych. Z tej też okazji TAURON Arena Kraków będzie podświetlona w barwach biało-czerwonych.

(mw, krakow.pl)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie