Kraków. Pielgrzymka Węgrów w obronie św. Jana Pawła II

Abp Marek Jędraszewski powitał pielgrzymów z Węgier, którzy odwiedzili dziś sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Metropolita podziękował Węgrom za ich wyraz solidarności z Polakami wobec ostatnich ataków na Ojca Świętego. W pielgrzymce uczestniczy ok. 150 osób. 

Ok. 150 Węgrów przybyło do krakowskich Łagiewnik w tradycyjnej narodowej pielgrzymce. Bp József Tamás sprawował mszę św. w kaplicy św. Siostry Faustyny w dolnym kościele Bazyliki Bożego Miłosierdzia, w pobliżu kaplicy węgierskiej.

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Węgierskich pielgrzymów przywitał abp Marek Jędraszewski, który zauważył, że narody polski i węgierski łączą tradycje sięgające początków drugiego tysiąclecia. Zaznaczył, że historia bliskości tradycji chrześcijańskich Polski i Węgier znajduje swoje przedłużenie w św. Siostrze Faustynie, która dostała zadanie od Pana Boga przekazania światu prawdy o Bożym miłosierdziu dającym nadzieję wszystkim mimo ogromu doznawanych cierpień i trudności.

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Nawiązując do wojny w Ukrainie abp Jędraszewski zaznaczył, że ten trudny czas pokazał jak bardzo wiele miłosierdzia tkwi w ludzkich sercach gotowych przyjąć uchodźców z Ukrainy, zwłaszcza kobiety i dzieci.

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Arcybiskup przypomniał, że wielką falę oskarżeń pod adresem Jana Pawła II, określił mianem „drugiego zamachu” na Ojca Świętego. Wyjaśnił, że jest to zamach na miejsce, które zajmuje w sercach wielu ludzi. – Chodzi o to, żeby go wyrwać z naszych serc i naszej pamięci, i żeby jego imię nie kojarzyło się z dobrem jakie czynił, przesłaniem pokoju Chrystusowego, który przynosił światu, ale z tym, co tak bardzo złe i ohydne w życiu człowieka – mówił abp Marek Jędraszewski. Z radością poinformował o masowych protestach Polaków wobec medialnych ataków na Jana Pawła II. Podziękował Węgrom za ich wyraz solidarności z Polakami wobec ataków na Ojca Świętego.

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

(JS)

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie