Kraków. Płatne parkowanie w niedziele?

Pomysł wprowadzenia płatnego parkowania w niedziele powraca w Krakowie co kilka miesięcy. Jak co roku wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego mieszkańcy  oraz przedsiębiorcy z centrum Krakowa w obrębie strefy A narzekają, iż miejsca parkingowe w obrębie centrum są zajmowane w niedziele przez turystów i osoby spoza Krakowa. Podobnego zauważa również wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig

Andrzej Kulig w rozmowie z Piotrem Sławetą potwierdził, iż mieszkańcy centrum mają problem ze znalezieniem miejsc parkingowym w pobliżu swojego miejsca zamieszkania – Bardzo by mi zależało, by Rada Miasta przychyliła się do naszego wniosku i wprowadziła odpłatne parkowanie w niedzielę. To by pozwoliło wszystkim tym, którzy spoza Krakowa przyjeżdżają, bo mają tutaj darmowy parking w niedzielę, jednak szacowanie kosztów tego pobytu nie w ścisłym centrum. Nie w ścisłym centrum muszą parkować – stwierdził Andrzej Kulig.

Według wiceprezydenta wprowadzenie płatnego parkowania w niedziele skłoni osoby  parkujące w celach turystycznych w  centrum Krakowa do poszukania innych miejsc parkingowych  – ( Te osoby – przyp. red) nie muszą parkować w ścisłym centrum. Mamy  sieć tramwajową na tyle rozbudowaną, że można z różnych odległości dojechać – zaznaczył Andrzej Kulig.

Podobnie o problemie braku miejsc parkingowych dla mieszkańców centrum Krakowa wypowiedział się w rozmowie z RMF FM radny Krakowa Tomasz Daros – Do nas zgłasza się bardzo duża ilość mieszkańców, którzy mówią, że niestety ale w dni świąteczne nie mają możliwości zaparkowania w swojej najbliższej okolicy. Mieszkaniec musi wtedy robić jedno kółko, drugie kółko, traci pół godziny albo i więcej, żeby zaparkować w okolicy własnego domu, i to niestety jest zdarzenie nagminne. Z naszych obserwacji wynika, że to są samochody osób spoza Krakowa, którzy przyjeżdżają tutaj na niedzielny spacer – powiedział  Tomasz Daros.

Na wprowadzenie opłat za parkowanie w niedzielę musza zgodzić się krakowscy radni.  

 

(JS)

 

 

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie