Gang narkotykowy rozbity. Policja zatrzymała kilkanaście osób

Kilkanaście osób powiązanych z przestępstwami narkotykowymi zatrzymali krakowscy i małopolscy policjanci. Wobec siedmiu mężczyzn są zastosował areszt tymczasowy. Policja podaje, że sprawa ma charakter rozwojowy, więc mogą byc kolejne zatrzymania.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkie Policji w Krakowie od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą. Z ustaleń wynikało, że członkowie grupy handlowali dużymi ilościami różnego rodzaju narkotyków.
Akcja uderzenia w gang narkotykowy zaplanowana została na 14 września br. (dopiero teraz policja o tym poinformowała). W zatrzymaniach podejrzanych o przestępstwa uczestniczyli także policjanci innych wydziałów kryminalnych komendy miejskiej, policjanci  pionu kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, policjanci z krakowskich komisariatów, funkcjonariusze z komend powiatowych  w Myślenicach, Nowym  Targu oraz z  Komendy Rejonowej Policji III w Warszawie. Wsparcia kryminalnym udzielili funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie. W sumie w działaniach udział wzięło 111 policjantów oraz 4 psy tropiące.

Chwilę po godzinie 6 rano, policjanci zawitali pod kilkanaście adresów na terenie województwa małopolskiego oraz mazowieckiego, gdzie przeszukali pomieszczenia i zatrzymali 14 osób w wieku od 18 do 40 lat, w tym dwie kobiety. 22 września br. krakowscy policjanci kontynuowali działania, zatrzymując kolejną osobę powiązaną z tą sprawą.

W trakcie przeszukania pojazdów oraz pomieszczeń mieszkalnych podczas tej realizacji policjanci ujawnili kilkaset gramów marihuany, amfetaminę oraz mefedron i 21 telefonów komórkowych. Zabezpieczono także mienie na poczet przyszłych kar, w postaci kilkuset tysięcy złotych i trzech samochodów o łącznej wartości blisko 70 tysięcy złotych.

Zatrzymane osoby doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Zachód oraz Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Sześciu osobom przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto jedna z nich usłyszała zarzut kierowania grupą przestępczą. Dodatkowo zatrzymane osoby odpowiedzą m.in. za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych.
Decyzją sądu wobec siedmiu mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec pozostałych osób, które usłyszały zarzuty zastosowano m.in. dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe wraz z zakazem opuszczania kraju.

– Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania – zaznaczają policjanci.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie