Kraków. Polska firma uruchomiła fabrykę baterii do rowerów elektrycznych

W podkrakowskich Balicach firma Green Cell otworzyła fabrykę  baterii do rowerów elektrycznych. Inwestycja wyniosła 12 mln zł. Do końca 2022 roku, potencjał montażowy fabryki wyniesie 50 tys. sztuk baterii do rowerów elektrycznych. Pierwszym produktem, który z niej wyjedzie, będzie bateria GC PowerMove do rowerów elektrycznych zaprojektowana i zmontowana w całości przez polskich specjalistów. 

– Otwarcie własnej fabryki baterii stanowi dla nas bardzo istotny element długofalowej strategii. Inwestycja kosztowała 12 mln PLN, a uruchomienie własnej linii montażowej było możliwe dzięki dynamicznie rosnącym przychodom: w samym 2021 roku sięgnęły 279 mln zł– informuje w komunikacie firma Green Cell.

Bateria GC PowerMove to projekt zespołu R&D, a produkt w całości został zmontowany w Balicach, co daje większą decyzyjność oraz kontrolę od początku powstawania produktu, poprzez projekt, wybór komponentów i montowanie baterii. Jeszcze w tym roku Green Cell będzie dostarczał ze swojej fabryki 8 różnych typów baterii, pasujących do najpopularniejszych silników w rowerach elektrycznych. Każda z nich będzie wyposażona w wydajny system BMS zarządzający procesem ładowania i oddawania energii, ogniwa od sprawdzonych dostawców oraz zestaw służący do mocowania i ładowania baterii. Gwarancja wyniesie 24 miesiące.

– Do końca 2022 roku, potencjał montażowy fabryki wyniesie 50 tys. sztuk baterii w skali roku. Chcemy zapewniać jak najwyższą jakość, tworzyć rozwiązania od podstaw, wzmacniać łańcuchy dostaw, budować know-how, a także jeszcze bardziej zwiększać naszą obecność na zagranicznych rynkach – mówi Paweł Ochyński, prezes Green Cell.

W portfolio firmy znajdują się przede wszystkim produkty skierowane do zasilania urządzeń mobilnych. Oferta obejmuje około 97% modeli baterii do laptopów dostępnych na rynku europejskim i jest stale poszerzana o komplementarne produkty do ładowania i akumulowania energii elektrycznej na potrzeby elektroniki użytkowej.  

-Własna fabryka baterii to ważny element naszej długofalowej strategii. Dzięki niej, marka Green Cell zdecydowanie zmienia kurs. Zaczynaliśmy od sprzedaży baterii i akcesoriów mobilnych, ale już kilka lat temu skierowaliśmy się w stronę samodzielnego projektowania oraz produkcji. Chcemy zapewniać jak najwyższą jakość, tworzyć rozwiązania od podstaw, wzmacniać łańcuchy dostaw, budować know-how, a także jeszcze bardziej zwiększać naszą obecność na zagranicznych rynkach – mówi Paweł Ochyński. Jak dodaje, w Polsce rynek e-micromobility dopiero zaczyna się rozwijać, więc baterie z Balic będą sprzedawane głównie do Europy Zachodniej.

Green Cell to firma technologiczna założona w 2013 roku w Krakowie.  Firma wytwarza  akcesoria do urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych – baterie, akumulatory, zasilacze, ładowarki oraz kable. Produkty sprzedawane są w ponad  60 krajach. Firma zatrudnia ponad 180 osób, a w 2020 roku jej przychody przekroczyły 190 mln zł. Założycielem i CEO Green Cell jest Paweł Ochyński.

 

(JS)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie