Kraków. Protest pod kinem grającym „Zieloną granicę”

Musisz przeczytać

22 września odbędą się premierowe pokazy „Zielonej granicy”, czyli najnowszego filmu Agnieszki Holland, który wywołał w naszym kraju spore poruszenie. Dzień wcześniej obraz będzie miał przedpremierowy pokaz w Kinie pod Baranami.

„Zielona granica” w reżyserii Agnieszki Holland wzbudza wielkie emocje wśród widzów. Zagraniczni krytycy zachwycają się dziełem polskiej reżyserki, co miało nawet swoje przełożenie w przyznanej jej nagrodzie specjalnej jury 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, zaś Polacy są mocno podzieleni. Zwolennicy prawicy zarzucają autorce dramatu wojennego „Europa Europa”, że jej najnowszy film jest antypolski.

Młodzież Wszechpolska z Krakowa postanowiła zorganizować protest na znak sprzeciwu wobec „Zielonej granicy”. Członkowie organizacji zamierzają pojawić się w czwartek 21 września pod Kinem Pod Baranami. – „Wszechpolacy wyrażają swoje oburzenie skandalicznym przedstawieniem polskiej Straży Granicznej, która jawi się w filmie Agnieszki Holland jako oprawcy imigrantów. […] Działacze Młodzieży Wszechpolskiej twierdzą, że film „Zielona granica” wpasowuje się w białoruską i rosyjską narrację. Służy on wrogim Polsce reżimom, których działania wywołały kryzys migracyjny na wschodniej granicy naszego kraju. Ponadto negatywne ukazywanie funkcjonariuszy Straży Granicznej jest zdaniem Wszechpolaków oszczerstwem i działaniem wymierzonym w obrońców polskich granic. […] Młodzież Wszechpolska zachęca do bojkotu filmu Agnieszki Holland i przywołuje stworzone w czasie II wojny światowej hasło „Tylko świnie siedzą w kinie”.

Jak poinformowało we wtorek kino — bilety na czwartkowe pokazy szybko się wyprzedały.

Kraków. Pokaz przedpremierowy filmu Agnieszki Holland „Zielona Granica”

Patrycja Bliska 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

10 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca