Kraków przeciwko „dobrej zmianie”

Musisz przeczytać

Opozycja w Polsce jest podzielona i nie ma do zaoferowania żadnej atrakcyjnej alternatywy wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości – tak sądzi coraz więcej Polaków. Obozy opozycyjne powinny wyjść naprzeciw tym twierdzeniom i zawiązać współpracę, w Małopolsce. Czołowi reprezentanci tych ugrupowań m.in. Borys Budka (PO), Kazimiera Szczuka (IP) i Stanisław Żółtek (KNP), spotkają się na wielkiej debacie w ramach Klubu Obywatelskiego Kraków, aby porozmawiać o wizji Polski w 2020 roku.

Specjalne wydanie Klubu Obywatelskiego Kraków ma za zadanie być wspólną debatą partii opozycyjnych. Zaproszenie do najbliższej dyskusji przyjęło 6 z nich. Pozostałe mogą dołączyć przy okazji kolejnych spotkań, ponieważ w zamyśle organizatorów debaty partii opozycyjnych mają mieć charakter cykliczny i realnie wpływać na sytuację polityczną w kraju i regionie. Wśród prelegentów, oprócz wyżej wspomnianych wystąpią także: Dariusz Klimczak (PSL), poseł Mirosław Suchoń (Nowoczesna) oraz Ryszard Śmiałek (SLD).

Razem przeciw „dobrej zmianie”

– Jednoczenie się sił opozycyjnych na wspólnym froncie walki z tzw. „dobrą zmianą” i stylem rządzenia, wprowadzonym przez PIS widać zarówno na poziomie krajowym jak i regionalnym. Jako Klub Obywatelski Kraków czuliśmy się zobowiązani uwzględnić ten trend i potrzebę w ramach naszych dyskusji – mówi Jacek Niedźwiecki, jeden z moderatorów Klubu Obywatelskiego w Krakowie. Jednocześnie dodaje  – Partie opozycyjne chcą i potrafią ze sobą merytorycznie dyskutować, czego sam byłem świadkiem w trakcie spotkań wewnętrznych, dlatego też debata w najbliższy wtorek zapowiada się szczególnie interesująco. Spodziewając się większego zainteresowania mieszkańców spotkanie zorganizowaliśmy w przestronnym Centrum Expo, aby umożliwić udział większej ilości osób.

Wizja Polski 2020

– Warto podkreślić, że celem spotkania nie jest wyłącznie krytyka obozu rządzącego. Owszem jest to element, który w jakiś sposób jednoczy partie opozycyjne, jednakże dla nas najważniejsze jest, aby usłyszeć alternatywne propozycje w kwestii wizji rozwoju Polski i jej roli w strukturach europejskich w najbliższych latach – mówi Anna Gapys, prowadząca debaty Klubu Obywatelskiego. – Właśnie dlatego temat debaty sformułowaliśmy jako „Polska 2020” i o to będziemy szczególnie mocno dopytywać panelistów – dodaje.

Debata odbędzie się we wtorek (31 maja) o godz. 18.00 w Centrum Expo w Czyżynach. Wstęp jest całkowicie darmowy. Kolejne, regularne, spotkanie Klubu Obywatelskiego Kraków w dniu 6 czerwca tradycyjnie w Klubie pod Jaszczurami o g.18.00. Tematyka spotkania będzie związana z bezpieczeństwem Polski w kontekście konfliktu na Ukrainie.

(pt)

fot. materiały prasowe / EXPO

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca