Kraków przyjmie pijanych z Mszany Dolnej

Osoby, które nadużyły alkoholu  z terenu miasta Mszana Dolna  trafią do krakowskiej  izby wytrzeźwi. Pobyt oraz dowóz osób sfinansuje osób sfinansuje samorząd Mszany Dolnej. 

Jak się okazuje, krakowska izba wytrzeźwień znajduje się najbliżej Mszany Dolnej. Wcześniej osoby nietrzeźwe kierowane były do Nowego Sącza. Tamtejsza izba wytrzeźwień od 1 stycznia została zlikwidowana. Co ciekawe, władze Nowego Sącza swoją decyzję argumentowały szukaniem oszczędności. 

Samorząd Mszany Dolnej zmuszony był poszukać miejsca, gdzie można było odstawić osoby nietrzeźwe – wybór padł na Kraków. Gmina  pokryje  koszty dowozu i pobytu pobytu w krakowskiej izbie wytrzeźwień. na ten cel przeznaczy 5200 zł. To pozwali na sfinansowanie pobytu 10 osób 

Podjęta w poniedziałek (24 kwietnia) uchwała zakłada udzielenie pomocy finansowej dla gminy miejskiej Kraków do wysokości 5,2 tys. zł z przeznaczeniem na realizację dowozów do tamtejszej izby wytrzeźwień.

Według prawa do izby mogą trafić osoby nietrzeźwe, które swoim zachowaniem zakłócały porządek i spokój w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy. Do izby trafiają także osoby, które znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, albo zagrażały życiu i zdrowiu innych. Izba może prowadzić też noclegownię dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Osoby doprowadzone do izby wytrzeźwień znajdują się tam aż do wytrzeźwienia, ale nie mogą przebywać w obiekcie dłużej niż 24 godziny.

Nowe stawki w izbie wytrzeźwień. Ceny jak za hotel w centrum Krakowa

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie