Kraków przyjmie uchodźców z Afganistanu? Radny apeluje do prezydenta

Czy gmina powinna pomóc Afgańczykom, którzy uciekają z kraju wskutek przejęcia władzy przez talibów? Taki pomysł ma radny Łukasz Maślona, który zaapelował w tej sprawie do prezydenta Jacka Majchrowskiego.

„Zwracam się do Pana z prośbą o interwencję i apel do rządu o przyjęcie uchodźców z Afganistanu. Z doniesień medialnych wiemy, iż jest tam wiele osób, które pracując na rzecz przyszłości własnego narodu zdecydowały się na wsparcie działań Zachodu. Niestety wskutek dokonanego tam przejęcia władzy przez talibów osobom tym grozi niebezpieczeństwo, z czym zostały zostawione tam samymi sobie” – napisał radny Maślona w liście do prezydenta Majchrowskiego.

Radny stwierdził też, że liczy na inicjatywę prezydenta Krakowie w tej sprawie, podobnie jak miało to miejsce w przypadku uchodźców i uchodźczyń z obozu Moria, kiedy to wspólnie Prezydenci Miast – Sygnatariuszy Deklaracji o współdziałaniu Miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji wystosowali apel do prezydenta RP, rządu, marszałków Sejmu i Senatu.

„Apeluję również, aby Gmina Miejska Kraków zdecydowała się na przyjęcie uchodźców i wsparcie ich pobytu w naszym kraju” -stwerdził Maślona.

Przypomniał też, że sześć lat temu małopolskie gminy przyjęły uchodźców z Syrii, a w 2020 roku Instytut Kultury Willa Decjusza zorganizował w Krakowie pobyt pierwszego naukowca-uchodźcy

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie