Kraków rozgrzewa się przed mistrzostwami Europy. „Ciągle jestem pod wrażeniem”

W przyszłym roku Kraków zorganizuje mistrzostwa Europy w AMP Futbolu, a już w sobotę i niedzielę na stadionie Prądniczanki Polacy zagrają sparingi z Irlandią. – Gorąco namawiam krakowian do przyjścia. Ja ciągle jestem pod wrażeniem gry tych chłopaków – mówi Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej.

Mecze z Irlandią będzie świetną okazja, by nie tylko zobaczyć co z piłką wyprawiają niepełnosprawni sportowcy, ale także do zwiedzenia nowego stadionu Prądniczanki (ul. św Andrzeja Boboli 5). – Ten obiekt to prawdziwe cacko – zaznacza Kozioł.

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy zostaną rozegrane już na stadionie Cracovii. Dzięki temu całe środowisko AMP Futbolu liczy, że mecze obejrzą tysiące fanów.

fot. KRKnews

– Już teraz widzimy bardzo duże zainteresowanie naszą dyscypliną sportu, często większe niż  niektórymi dyscyplinami sportu uprawianymi przez pełnosprawnych. Jest jednak jeszcze pole do zrobienia czegoś większego, czyli zorganizowanie mistrzostw świata – podkreśla Mateusz Widłak, prezes AMP Futbol Polska.

Kraków już złożył aplikację, ale otrzymanie organizacji mundialu będzie niezwykle trudne. Szczególnie, że kandydaturę zgłosiła m.in. Turcja.

– To jedyne państwo, gdzie istnieje zawodowa liga, więc będą naszym najpoważniejszym przeciwnikiem. Liczę jednak, że przyszłorocznymi mistrzostwami Europy możemy wiele wygrać i staną się one naszym atutem w staraniach o mistrzostwa świata – uważa Kozioł.

Operacja „mistrzostwa Europy w AMP Futbolu” trwa nie tylko w urzędzie miasta, ale przede wszystkim w ekipie sportowców prowadzonych przez mieszkającego na co dzień w Krakowie trenera Marka Dragosza.

– Każdemu zawodnikowi, który znajduje się w orbicie naszych zainteresowań, chcemy teraz dać szansę. Każdy może udowodnić swoją przydatność – podkreśla Dragosz.

Z Irlandią Polacy zmierzą się w sobotę (godz. 19) i niedzielę (godz. 10) na stadionie Prądnicznaki. Z kolei w sobotę o godz. 18 rozpocznie się mecz gwiazd i przyjaciół Amp Futbol, w którym mają wystąpić m.in. Michał Probierz, Mariusz Jop, Kazimierz Kmiecik i Arkadiusz Głowacki. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie