Kraków ma skocznię dla wózków inwalidzkich! Gwiazda wrzuciła TO zdjęcie, no i się zaczęło…

Nie jest to wina publikującego zdjęcie, ale tego, kto pozwolił coś takiego wybudować. „Tymczasem w Krakowie otwarto pierwszą w Polsce skocznię dla wózków inwalidzkich” – głosi napis.

Sam napis niewiele do sprawy by jednak wnosił, gdyby nie zdjęcie, które go ilustruje.

Nie będziemy już Was trzymać w niepewności, sami rzućcie okiem:

Napisać, że to absurd, to nic nie napisać. 

I pewnie nie trafilibyśmy na to zdjęcie, gdyby nie Justyna Kowalczyk, gwiazda biegów narciarskich i dwukrotna mistrzyni olimpijska.

A jeśli to zdjęcie zobaczyli wszyscy, którzy ją obserwują, to z krakowskiego koszmarku architektonicznego śmieje się teraz blisko 56 tys. osób (oraz tysiące obserwujących z 50, którzy podali to dalej).

Wśród nich są także tacy, którzy to futurystyczne rozwiązanie mieli szczęście zobaczyć na własne oczy

Okazało się jednak, że dla architektów w innych polskich miastach „sky is the limit”. Bo trzeba przyznać, że Siedlce chyba jednak przebijają naszą skocznię dla wózków inwalidzkich:

„Dla jednego jedynego takiego skoku w życiu chyba warto zaryzykować 😀 Ale nie musimy śmigać do Krakowa, zapraszam do siebie do Chełmży, podobne „cudeńko” mieni się blaskiem na naszym bulwarze, u nas to chyba nawet większy rozmiar tej skoczni” – pisze jeden z twitterowiczów.

„Mi się wydaje, że w tym miejscu po prostu działa magia ZUS-u, który w połowie drogi uzdrawia wszystkich, którzy odważą się skorzystać z tego architektonicznego majstersztyku” – szydzi inny.

Za to na koniec ktoś gorzko zauważa, że być może Kraków wkrótce doczeka się pierwszego w historii miasta mistrza olimpijskiego w sportach zimowych.

„Kiedyś skoki na wózkach będą dyscypliną olimpijską. A my już będziemy mieli wytrenowaną kadrę” – pisze.

dn

zdjęcie tytułowe/ fot. Twitter

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie