Kraków solidarny z Białorusią. Jak okażemy wsparcie?

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Miasto Kraków włączy się w akcję Light for Belarus, która jest wyrazem symbolicznego wsparcia dla wolnościowych dążeń Białorusinów. W ten weekend, 12 i 13 września kładka o. Bernatka, TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE oraz wieża telewizyjna na Krzemionkach zostaną podświetlone w barwach historycznej flagi Białorusi: biało-czerwono-białych.

Jak informuje Urząd Miasta, Centrum Kongresowe ICE Kraków będzie podświetlone od godz. 20.00 do 6.00, natomiast TAURON Arena Kraków – od godz. 20.30 do 22.00 (z wyjątkiem czasu zakontraktowanego na reklamy).

Akcję organizują Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie i Narodowe Centrum Kultury. Z tej okazji na fasadach różnych budynków instytucji kultury w Polsce i za granicą pojawią się świetlne iluminacje nawiązujące do historycznej flagi Białorusi.

– Do akcji może dołączyć każdy – zachęcają organizatorzy. Wystarczy wykonać drobny gest, taki jak choćby własnoręczne wykonanie flagi, podświetlenie swojego okna w kolorach białoruskich lub wydrukowanie plakatu lub flagi Białorusi.

Poza Polską w akcji wezmą udział Litwa, Gruzja i Ukraina.

To już druga tego typu inicjatywa w Krakowie. 12 sierpnia, gdy na Rynku Głównym odbywała się manifestacja solidarności z narodem Białorusi, kładka o. Bernatka też świeciła na biało-czerwono-biało.

(red)

Zobacz także