Kraków solidaryzuje się z Warszawą. Strajk Kobiet znowu idzie pod komisariat. Jeszcze dziś wieczorem

Musisz przeczytać

„Solidarne w obronie naszych praw! #Kraków_Warszawa” – pod takim hasłem Strajk Kobiet organizuje kolejny protest pod komisariatem na ul. Szerokiej w Krakowie. Manifestacja zapowiadana jest na czwartek na godz. 19

„Jesteśmy solidarne z osobami, które w środowy wieczór biła i gazowała policja w Warszawie. Kraków Warszawa wspólna sprawa! I w tej solidarności spotykamy się dziś na ul. Szerokiej o 19.00!” – zachęca na swoim Facebooku Strajk Kobiet w Krakowie.

„Mamy prawo protestować! Solidarne w obronie naszych praw. Protestujemy i będziemy protestować, bo chcemy całego życia, a nie rzucanych nam przez Kaczyńskiego ochłapów! Boją się nas, bo ostatni pokaz siły policji w Warszawie to nic innego niż strach! Boją się kobiet, boją się błyskawicy, boją się tęczy i naszego gniewu!” – podkreślają organizatorki manifestacji.

Fot. Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków

I dają instrukcje uczestnikom protestu:
„Pamiętajcie:

  • mamy prawo protestować i pokojowo protestujemy,
  • spisują to spisują, odmówienie może grozić zatrzymaniem, będzie blisko, ale szkoda ryzykować,
  • oni spisują nas, my ich – pamiętajcie, że funkcjonariusz MUSI Ci się przedstawić: zapisz imię, nazwisko, stopień, komisariat, koniecznie napisz nam potem ilu Cię spisało,
  • nie musimy ich prowokować, niech się wstydzą sami za siebie,
  • weź parasol, bo może padać, miej też naładowany powerbank, coś do picia, wygodne ciuchy, pamiętaj o maseczce, musisz być zdrowa, bo potrzebujemy Cię na ulicy!”

Relacja live na Facebooku Strajku Kobiet

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków on Thursday, November 19, 2020

W środę także przed komisariatem na Szerokiej odbyła się pikieta solidarnościowa z przesłuchiwanymi w tym czasie uczestnikami poprzednich manifestacji w Krakowie.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca