Kraków broni Trybunału Konstytucyjnego!

Musisz przeczytać

Rada Miasta Krakowa będzie respektować orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Radni Platformy Obywatelskiej oraz Przyjaznego Krakowa wspólnymi siłami przegłosowali dziś rezolucję skierowaną do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Sejmu i Senatu RP oraz partii reprezentowanych w Parlamencie. – To przekroczenie kompetencji – przekonuje Bolesław Kosior, radny Prawa i Sprawiedliwości.

– Rada Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa z najwyższym zaniepokojeniem obserwuje trwający od miesięcy spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Przeciągające się rozbieżności oraz brak porozumienia podważają zaufanie obywateli do instytucji Państwa. Niestety również negatywnie wpływają na wizerunek Polski na arenie międzynarodowej i pogłębiają podział wśród Polaków – czytamy w rezolucji krakowskich radnych.

Stworzenie wspólnego stanowiska rezolucji ws. Trybunału Konstytucyjnego było ultimatum, jakie klub Platformy Obywatelskiej postawił Jackowi Majchrowskiemu. Zwolennicy prezydenta nie poparli dotychczasowych wniosków dotyczących przestrzegania wyroków Trybunału Konstytucyjnego a radni PO zagrozili zerwaniem koalicji z Jackiem Majchrowskim.

Tym razem rezolucję przygotowano wspólnie a swoje poparcie zagwarantowały również radne niezrzeszone – Małgorzata Jantos i Marta Patena, które wystąpiły z szeregów Platformy Obywatelskiej.

– Rada Stołecznego Miasta Krakowa stwierdza, że przy podejmowaniu uchwał będzie stosować się do wszystkich orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z art. 190 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – czytamy w rezolucji.

– To przekroczenie kompetencji. To nie są nasze sprawy, to są sprawy rządu. My mamy w tej chwili aktualnie poważniejsze sprawy. Priorytetem są dla nas przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. To po prostu typowo polityczna zagrywka – podsumowuje głosowanie radnych Bolesław Kosior z Prawa i Sprawiedliwości.  Klub PiS głosował przeciwko rezolucji,

Radni zaapelowali również do wszystkich stron o porzucenie sporów i jak najszybsze rozwiązanie konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

(pt)

fot. Jan Lorek

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

4 KOMENTARZE

4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca