Kraków stawia na zieleń. Tym razem miasto kupiło uroczysko Górka Pychowicka

Gmina zakupiła położony na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego obszar o powierzchni dziesięciu hektarów.

Uroczysko Górka Pychowicka to atrakcyjny teren w dzielnicy Dębniki. Z Górki Pychowickiej rozciągają się widoki na Las Wolski, Sikornik, Górę św. Bronisławy, a przy dobrej pogodzie nawet na Beskidy, Gorce i Tatry.

Gęsta sieć szlaków pieszych i rowerowych sprawia, że ten położony blisko centrum Krakowa teren jest atrakcyjny dla mieszkańców, którzy szukają oddechu od wielkomiejskiego życia.

– Lasy i tereny zielone są niezwykle ważne dla nas, mieszkańców Krakowa, szczególnie teraz w czasach kryzysu, związanego z epidemią. Swobodny dostęp do lasów miejskich jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego zdecydowałem się na wykup z rąk prywatnych obszaru 10 ha lasu znanego mieszkańcom jako Górka Pychowicka – wytłumaczył zakup Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa.

Jak informuje magistrat, to kolejny teren leśny kupiony przez miasto w ramach programu zwiększania lesistości naszego miasta po ubiegłorocznym zakupie kilkunastu hektarów Lasu Borkowskiego.

– Mam nadzieję, że ta informacja w potoku wszystkich złych, które nas otaczają pozwoli patrzeć z większym optymizmem w przyszłość – dodał Majchrowski.

Terenem zajmować się będzie Zarząd Zieleni Miejskiej.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie