Kraków stolicą polskiej siatkówki!

Trwa odliczanie ostatnich dni do wielkiego siatkarskiego święta w Tauron Arenie Kraków. Już w najbliższy wtorek (17 maja) w Czyżynach rozpoczną się zmagania siatkarzy w ramach Memoriału Huberta Wagnera. Tymczasem już wiadomo, że impreza będzie gościć w Krakowie przez kolejne trzy lata. Ogłosiły to wczoraj władze Fundacji Wagnera oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Dodatkowo do 2019 roku krakowianie będą mogli cieszyć się również spotkaniami fazy grupowej Ligi Światowej.

Mimo, iż Kraków nie posiada klubu siatkarskiego, który byłby w stanie rywalizować na najwyższym szczeblu rozgrywek, to władze Fundacji Huberta Wagnera oraz przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej są pod ogromnym wrażeniem organizacji imprez oraz samej Tauron Areny Kraków, która już wielokrotnie gościła siatkarzy polskiej reprezentacji i najlepszych klubów Europy, rywalizujących w ramach rozgrywek Final Four.

Na kilka dni przed rozpoczęciem tegorocznej edycji Memoriału Huberta Wagnera, władze fundacji, przedstawiciele PZPS oraz władz miasta doszły do porozumienia w sprawie organizacji kolejnych imprez siatkarskich w Tauron Arenie Kraków. Dzięki temu, kibice w latach 2017-2019 będą mogli spodziewać się zarówno rozgrywek Ligi Światowej, jak i kolejnych edycji memoriału.

W tegorocznej edycji, która rozpocznie się już w najbliższy wtorek (17 maja, przyp. red.) zmierzą się ze sobą drużyny Bułgarii, Serbii, Belgii i Polski. Na początek o godz. 17:30 Belgia zagra z Serbią, a o 20:30 na boisko wybiegną reprezentacje Polskie i Bułgarii. W środę o 17:30 rozpocznie się mecz Bułgaria – Serbia, o godz. 20:30 Polska – Belgia. W czwartek o godz. 17:30 Bułgaria zmierzy się z Belgią, a o 20:30 Polska zagra z Serbią.

To jednak nie koniec emocji, bo w lipcu do Krakowa przyjadą reprezentacje walczące w ramach Final Six Ligi Światowej.

(pt)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie