Sukces krakowskich uczniów w Mistrzostwach IT w Poznaniu. Trzecie miejsce w Polsce

Duet uczniów z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski IT w dywizji GameDev.  Konkurs odbył się  i składał się z siedmiu dywizji: Gamedev, Programowanie, Robotyka, Cloud, Cyberbezpieczeństwo, Druk 3D oraz AI. Łącznie w półfinałach wzięło udział około 3700 zespołów z całego kraju, a do finału kwalifikowało się po 10 drużyn z każdej dywizji.

Maksymilian Kapela i Bartosz Koza – uczniowie klasy 2C w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 – udowodnili swój wielki potencjał w dziedzinie tworzenia gier komputerowych. Zadanie w finale polegało na wykonaniu gry przy wykorzystaniu silnika Unreal Engine, języka C++ i blueprintów. Uczniowie tworzyli więc światy wirtualne i rozwiązywali trudne problemy programistyczne. Ambitny projekt krakowian zajął trzecie miejsce!

Dwie pozostałe drużyny z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 również mogą zaliczyć swoje występy do udanych. Maja Cygan i Julia Kudłacz z klasy 4D w dywizji AI (projekty związane ze sztuczną inteligencją), gdzie rywalizacja wymagała wysokich zdolności analitycznych, uplasowały się w najlepszej dziesiątce w Polsce. Jan Rzepisko i Krzysztof Moch z klasy 3C, którzy startowali w dywizji programowanie (tu trzeba doskonale znać język Python), również w finale zyskali podziw i uznanie specjalistów.

Jarek Strzeboński

Najnowsze

Co w Krakowie