Kraków świętuje, kierowcy kierowani na objazdy. Sprawdź utrudnienia w ruchu

W sobotę w całym kraju obchodzone będzie Święto Niepodległości. W Krakowie zaplanowano sporo imprez, więc kierowcy muszą być gotowi na objazdy.

Będzie świętowanie, biegi, uroczystości, a wszystko w różnych miejscach Krakowa.

Jak tego dnia poruszać się samochodem po mieście? Przewodnik przygotował ZIKiT.

 • pomiędzy godz. 7.30 a godz. 9.30 na czas trwania uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Matejki zostaną zamknięte dla ruchu kołowego Plac Matejki oraz ul. Paderewskiego. W związku z koniecznością przygotowania miejsca uroczystości od godz. 6.00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ul. Paderewskiego i Placu Matejki.
 • pomiędzy godz. 12.00 a godz. 13.00 na czas przejścia pochodu patriotycznego wystąpią utrudnienia w ruchu (chwilowe wstrzymania ruchu) na trasie: Wawel, ul. Droga do Zamku, ul. św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny
 • Dodatkowo w tym samym dniu pomiędzy godz. 14.45 a godz. 17.15 w związku z imprezą pod nazwą „ 4 Krakowski Bieg Niepodległości” z przewidywanym udziałem 4000 osób.

Al. Focha (deptak), Al. Focha (most na rz. Rudawie, jednia), ul. Emaus, ul. Gryfity, ul. Królowej Jadwigi (połowa jezdni), ul. T. Kościuszki (pas ruchu od strony kościoła), ul. Flisacka, Bulwary Wiślane (do kładki O. Bernatka), kładka O. Bernatka, Bulwary Wiślane, ul. Rollego, Most Retmański, ul. Ludwinowska, Bulwary Wiślane do ul. Zielińskiego, ul. Zielińskiego i Most Zwierzyniecki (chodnik), ul. Malczewskiego, ul. Zaścianek, ul. Malczewskiego, Al. Focha (lewa strona, most na rz. Rudawie), Al. Focha (deptak) – Meta.

Zalecane objazdy:

 • w związku z utrudnieniami w ruchu na ul. Królowej Jadwigi oraz Al. Focha (w rejonie mostu na rz. Rudawie):
 • objazd od strony ul. Piastowskiej do Al. Mickiewicza ulicami: ul. Piastowską, ul. Reymonta;
 • objazd od strony Al. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego do ul. Piastowskiej Aleją 3 Maja;
 • w związku z utrudnieniami w ruchu pomiędzy godz. 15.00 a godz. 15.40 na ul. T. Kościuszki (w rejonie skrzyżowania ul. Królowej Jadwigi z ul. T. Kościuszki):
 • od Alei Krasińskiego i ul. Zwierzynieckiej dojazd do ul. Księcia Józefa ulicami: M. Konopnickiej, Rondo Grunwaldzkie, ul. Monte Cassino, ul. Zielińskiego (i odwrotnie od ul. Księcia Józefa do centrum).

Ponadto, w związku z ww. imprezą:

 • w godz. 14.00-17.15 zostanie wyłączona droga dla rowerów oraz pieszych na Al. Focha;
 • w godz. 14.00-17.00 wyłączone zostaną drogi dla rowerów oraz pieszych na Bulwarach Wiślanych (pomiędzy ul. Flisacką a kładką O. Bernatka);
 • w godz. 15.00-17.00 na ul. Malczewskiego na odcinku od ul. Księcia Józefa do ul. Wodociągowej ruch pojazdów będzie możliwy wyłącznie w kierunku ul. Wodociągowej (z wyjątkiem autobusów KMK). Objazd od Kopca Kościuszki do ul. Księcia Józefa ulicą Wodociągową;
 • uch pieszych na przecięciach z trasą będzie regulowany przez służby porządkowe. Ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany (po decyzji Policji) po przebiegnięciu ostatniego uczestnika biegu.

 

dn 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie