Kraków to raj dla tej branży! Którzy specjaliści zarabiają najlepiej?

– Dzięki wysokim kwalifikacjom pracowników oraz relatywnie konkurencyjnym wynagrodzeniom, Kraków daje zagranicznym firmom ogromny potencjał szybkiego powiększania zespołów IT – wynika z właśnie opublikowanego „Kraków IT Market Report”.

Krakowski rynek IT odnotowuje co roku wzrost o ponad 10% – informuje  Michał Piątkowski, założyciel i prezes MOTIFE, współtwórcy raportu.

– Tym, co wyróżnia Kraków, jest fakt, że tutejszy rynek napędzają firmy międzynarodowe, zatrudniające ponad 100.000 osób w usługach biznesowych i centrach technologicznych w całym mieście. Taka skala daje prawdziwy rozmach i powoduje powstanie środowiska rozwijającego się dynamicznie i w ogromnym tempie, a także przyciąga jak magnes zarówno innowacje, jak i utalentowanych specjalistów – dodaje Andrew Hallam, sekretarz generalny firmy ASPIRE, która również tworzyła raport.

Autorzy zestawienia chwalą się, że to pierwszy tak rozległy raport prezentujący wszystkie kluczowe dane na temat rynku IT. Co z niego wynika?

  • Kraków stał się lokalizacją o strategicznym znaczeniu dla globalnych firm, które przyciąga aktualna sytuacja na rynku IT oraz świetne kwalifikacje prawie 50.000 specjalistów ds. IT.
  • Dynamiczny rozwój pomimo pandemii wspierany jest przez rozbudowany ekosystem firm i instytucji funkcjonujących w mieście.
  • Krakowski rynek IT cechuje się różnorodnością branż, jednak odnotowaliśmy dużą koncentrację firm z sektorów fintech, aplikacji dla przedsiębiorstw oraz rozwiązań sieciowych.
  • Co roku w Krakowie otwiera swoje oddziały przynajmniej 10 nowych graczy z branży IT, przy czym większość firm w 2020 r. należała do sektora fintech.
  • Dzięki wysokim kwalifikacjom pracowników oraz relatywnie konkurencyjnym wynagrodzeniom, Kraków daje zagranicznym firmom ogromny potencjał szybkiego powiększania zespołów IT.

ip

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie