Kraków. Trwa Duchowa Adopcja Maturzysty

Po raz dziesiąty maturzyści mogą włączyć się do akcji Duchowej Adopcji Maturzysty. W czasie majowych egzaminów organizator akcji, Zakon Pijarów  chce okazać modlitewne wsparcie tym, którzy w tym roku przystąpią do matury.

Duchowa Adopcja Maturzysty to propozycja modlitwy za maturzystów zainicjowana w 2013 roku przez ojców pijarów. Biorą w niej udział osoby przystępujące do egzaminów maturalnych i ci wszyscy, którzy pragną towarzyszyć im w tym szczególnym czasie swoją modlitwą. Modlitewne wsparcie w czasie egzaminów jest dla nas ważne – czytamy na stronie maturzyści.pijarzy.pl.

Do tej pory udział w akcji wzięło ponad 18 tysięcy uczniów z całej Polski. Za tegorocznych maturzystów będą modlili się ojcowie, bracia, klerycy i przednowicjusze Zakonu Pijarów oraz ci wszyscy, którzy zechcą dołączyć do tej inicjatywy. W modlitewną sztafetę włączają się także uczniowie szkół pijarskich, ich rodziny, przyjaciele, parafianie, członkowie Bractwa Szkół Pobożnych i wielu innych. Akcja rozpocznie się 4 maja Mszą Świętą w WSD Zakonu Pijarów w Krakowie

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy wejść na stronę maturzysci.pijarzy.pl, otworzyć zakładkę „Zapisz się” i zostawić swoje dane. Wtedy automatycznie pobierze się modlitwa, która jest potwierdzeniem udziału w akcji. Świadectwa maturzystów, którzy wzięli udział w Duchowej Adopcji Maturzysty, potwierdzają, jak ważne jest to duchowe wsparcie podczas egzaminów.

 

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie