Kraków w czołówce po unijne pieniądze

Musisz przeczytać

Wg wyliczeń portalu informatycznego Ministerstwa Rozwoju, Kraków uzyskał do tej pory 7 853 431 936 zł dofinansowania z unijnej kasy. Jak twierdzi Urząd „Mapa Dotacji UE” to najpełniejsze i wiarygodne źródło informacji o pozyskiwaniu środków przez samorządy.

Ranking zaprezentowany przez portal Ministerstwa Rozwoju zawiera dane o wykorzystaniu Funduszy Europejskich w podziale na województwa i powiaty. Dane dotyczące projektów pochodzą z Centralnego Systemu Teleinformatycznego (SL 2014) oraz z Systemu Rozliczania Projektów. Dane powchodzą z dnia 10 czerwca 2016 roku. Wg tego rankingu Kraków zajmuje 5 miejsce wśród 12 największych metropolii, za Warszawą, Trójmiastem, Wrocławiem oraz Łodzią.

– Gmina Miejska Kraków jest jednym z pionierów w zakresie korzystania ze środków wspólnotowych. Skorzystała bowiem z dofinansowania funduszu przedakcesyjnego ISPA, co pozwoliło na realizację dwóch strategicznych projektów związanych z gospodarką odpadami stałymi w Krakowie oraz rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków Płaszów II – przypomina Janusz Moskwa, dyrektor Biura Funduszy Europejskich UMK.

Dodajmy, że w obecnej perspektywie finansowej Gmina Kraków zabiega o pozyskanie środków z Unii Europejskiej. Przykładem jest wpisanie 45 projektów do Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które posiadają zagwarantowane dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w kwocie pond 629 mln zł. Wartość tych projektów wynosi 941 mln zł.

(bg)

 fot. Jorge Lascar via Foter.com

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca