Kraków w europejskiej czołówce

Kraków, Sopot i Warszawa – to miasta, gdzie biznes związany z wynajmem nieruchomości wciąż kwitnie i przynosi największe dochody – tak wynika z rankingu przygotowanego przez HomeToGo. Eksperci ocenili 45 europejskich miejsc, najchętniej wybieranych przez turystów. Polskie miasta znalazły się w czołówce lokalizacji, gdzie warto inwestować w zakup mieszkań przeznaczonych do wynajęcia turystom. Na wynajmie 6-osobowego apartamentu można zarobić nawet 2,7 tys. złotych.

Spośród wszystkich polskich miast, najwyższe czwartek miejsce w zestawieniu HomeToGo zajął Kraków, gdzie przeciętna cena najmu sześcioosobowego apartamentu wynosi ponad 2,3 tys. złotych. Inwestycja pod postacią zakupu mieszkanie przeznaczonego pod wynajem dla turystów, szybko zwróci się również w Sopocie (2,7 tys. złotych za wynajem 6-osobowego apartamentu) oraz w Warszawie, która została sklasyfikowana na 15 miejscu zestawienia.

Zwycięzcą rankingu HomeToGo zostało włoskie Rimini, gdzie w sezonie letnim za tygodniowy wynajem domu lub apartamentu dla maksymalnie 6-osobowej rodziny, trzeba zapłacić 4,2 tys. złotych. W stosunku do kosztów zakupu takiej nieruchomości, daje to najwyższą stopę zwrotu. Na drugim końcu zestawienia znalazł się Londyn, który okazał się być najdroższym europejskim miastem. Za wynajem lokalu dla 6 osób trzeba zapłacić od 8,6 do 9,2 tys. złotych przy bardzo wysokich cenach zakupu nieruchomości, przez co inwestycja staje się mniej opłacalna.

(pt)

fot. Jan Lorek

Najnowsze

Co w Krakowie