Kraków w niedzielę będzie gościł najlepszych w Polsce tancerzy breakingowych

W niedzielę, 15 maja najlepsi polscy b-boys i b-girls zawitają do Krakowa, by rywalizować w breakingowym 1 vs 1 podczas Red Bull BC One Cypher Poland. Wydarzenie odbędzie się w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa.

Ogólnopolski finał w breakingu poprzedzony będzie częścią warsztatową i sportową, czyli Red Bull BC One Camp. Ta rozpocznie się 13 i potrwa do 15 maja. Tutaj tancerze różnych dyscyplin mogą uczestniczyć w warsztatach tanecznych, zajęciach jogi czy movement. Obok części warsztatowej nie zabraknie też tanecznej rywalizacji. Uczestnicy zmierzą się między innymi w Experimental Battle, czyli pojedynku w rytm muzyki granej na żywo i Regional Battle, tanecznej bitwy między reprezentantami różnych części Polski.

W niedzielę, 15 maja, o godz. 19:00 rozpocznie się Red Bull BC One Cypher, a więc finałowy turniej dla b-boys i b-girls z całego kraju, w którym walczą oni o awans do światowego finału imprezy w Nowym Jorku – kolebce Hip-Hopu.

Zmagania tancerzy będzie można śledzić na żywo w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa, gdzie odbędzie się wydarzenie  lub oglądać za pomocą transmisji na stronie www.redbull.pl/bcone, gdzie również dostępne są bilety do teatru.

Red Bull BC One to największe i najbardziej prestiżowe zawody breakingowe 1 vs 1 na świecie. Co roku tysiące tancerzy walczą o możliwość wystąpienia w globalnym finale. Od 2004 roku odbyło się już 18 światowych finałów w największych miastach na całym świecie. Rywalizacja w ramach Red Bull BC One obejmuje ponad 60 imprez i aktywacji przeprowadzanych w ponad 30 krajach. Dla krajów bez tego typu wydarzeń przygotowano zawody w formacie online – Red Bull BC One E-Battle, dzięki którym każda osoba podłączona do Internetu, w dowolnym miejscu na świecie, ma szansę zostać kolejnym krajowym mistrzem.

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie