Kraków w pilnej potrzebie

Lada dzień Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosi nowy przetarg na dostarczenie do Krakowa ponad 2 tys. przenośnych toalet. Pierwszy przetarg ogłoszony w grudniu został niedawno unieważniony, bo ZIKiT źle oszacował koszt wynajęcia toi-toiów, proponując blisko pięciokrotnie niższą cenę, niż najniższa z ofert złożonych w przetargu.

Toalety mają obsługiwać na terenie Krakowa ponad 30 imprez, ale ich głównym zadaniem będzie zadbanie o sanitariach podczas Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planował, że wyda na ten cel 436 tys. złotych. Szybko okazało się jednak, że to niewystarczająca kwota, bo najniższa z ofert zgłoszonych w grudniowym przetargu byłą ponad pięciokrotnie wyższa.

ZIKiT zapewnia, że z przetargu nie rezygnuje, ale musi na nowo oszacować koszt wynajęcia przenośnych toalet. W najbliższych dniach powinien więc zostać ogłoszony nowy przetarg, ale na jego przeprowadzenie nie ma zbyt wiele czasu, a w przypadku opóźnienia w dostawie toi-toiów, Kraków mógłby mieć nieprzyjemny problem.

(Pt)

fot.  © Axel Naud via Foter.com / CC BY

Najnowsze

Co w Krakowie