Kraków widziany z perspektywy jego mieszkanek. Ruszył projekt „Jej Kraków”

O problemach społecznych widzianych z perspektywy mieszkanek Krakowa, a także roli kobiet w kształtowaniu przyszłości miasta rozmawiali wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig i przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia z mieszkankami Krakowa. 

W sobotę, 4 listopada w klastrze Zabłocie zainicjowało projekt pod nazwą „Jej Kraków”. W spotkaniu udział wzięły przedstawicielki różnych środowisk, grup wiekowych, które są zainteresowane kwestiami społecznymi miasta.

– Spotkałem się z krakowiankami, kobietami, które działają na rzecz miasta na różnych płaszczyznach: organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji czy biznesu. Pomysł wspólnej wymiany doświadczeń, oczekiwań i uwag w węższym gronie zrodził się podczas spotkań dzielnicowych, w czasie których wiele mieszkanek zwracało mi uwagę na problemy, z którymi zmagają się na co dzień – mówił podczas konsultacji Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa.

 

Mieszkanki poruszały m.in. tematy związane ze zdrowiem, profilaktyką, opieką czy problemami młodzieży. Omówione zostały również sprawy dotyczące poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami, także osób niemówiących i ich rodzin.

– Wysłuchanie różnych perspektyw życiowych jest niezwykle ważne, bo pozwala nam zmieniać Kraków na lepszy, bardziej przyjazny dla różnych grup mieszkanek i mieszkańców – podsumował Andrzej Kulig.

 

Patrycja Bliska 

 

 

 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie