Wojownicy Maryi zapraszają na Drogę Krzyżową w intencji pokoju na świecie

W najbliższy piątek Krakowscy Wojownicy Maryi przejdą ulicami naszego miasta w intencji pokoju na świecie. O godzinie 18 odbędzie się Masza Święta w Bazylice Bożego Ciała, a po jej zakończeniu rozpocznie się Droga Krzyżowa.

Jak informują organizatorzy, „Droga Krzyżowa Chrystusa jest niczym innym jak prawdą, która wyzwala nas od różnych trudności i smutków codziennego życia”. – Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową, aby poznać prawdę o sobie… – zachęcają Wojownicy Maryi.

Kim są Wojownicy Maryi?

Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w Lądzie.
Opiekunem duchowym wspólnoty Wojownicy Maryi jest ks. Dominik Chmielewski SDB. Ab
y stać się Wojownikiem Maryi, trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych, oraz po uprzedniej weryfikacji, przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku. Do grupy należy około 150 osób.
Celem Wojowników Maryi jest też to, aby jak najwięcej mężczyzn było w kościołach, by ich rodziny wzrastały w wierze. Formacja przyszłych członków wspólnoty trwa dwa lata i przebiega w dwóch wymiarach: duchowym i fizycznym. Wymiar duchowy stanowi modlitwa wspólnotowa i raz w miesiącu spotkania regionalne. Wymiar fizyczny to wspólne spędzanie czasu na różnego rodzaju aktywnościach, np. grze w piłkę, poznawanie się podczas nich, dzielenie radościami, ale i smutkami. Wzorem do naśladowania mają być biblijni bohaterowie, np. Józef Egipski, Jakub czy Mojżesz, którzy byli niedoskonali i popełniali wiele błędów, lecz zmienili to, gdyż pracowali nad sobą.
By stać się wojownikiem, trzeba przejść formację, zdać egzamin i przystąpić do uroczystego zawierzenia, tzw. Pasowania Mieczy. Pasowani sprawiają sobie prawdziwy miecz, który zgodnie z zasadami trzymają w reprezentacyjnym miejscu w swoim domu.
 
(JS)
 

 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie