Kraków wspiera kobiety. Chodzi o przemoc i dyskryminację

Musisz przeczytać

Kraków, obok wielu innych miast na świecie, weźmie udział w kampanii przeciwko przemocy i dyskryminacji wobec kobiet i dziewcząt – Orange the World. W ramach solidarności w środę kilka obiektów zaświeconych zostanie na pomarańczowo.

Kampania Orange the World, w Polsce pod nazwą Orange Day, rozpocznie się w Krakowie 25 listopada i potrwa 16 dni – do 10 grudnia. Akcję, którą prowadzi Międzynarodowa Organizacja Soroptimist International objął honorowym patronatem prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

W środę wieczorem w geście solidarności z kobietami – ofiarami przemocy rozświetlą się na pomarańczowo kładka im. Bernatka, estakada Lipska-Wielicka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach.

„Akcja ma zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet i polega na tym, że w całej Europie na kolor pomarańczowy podświetlane są budynki użyteczności publicznej. Fakty są zatrważające. Co piąta kobieta w Polsce doświadczyła przemocy, spośród nich jedna na trzy fizycznej lub seksualnej, w tym 22% z rąk partnera. Ponad 20% młodych kobiet zgłasza molestowanie seksualne w Internecie” – informują organizatorzy akcji.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca