Kraków wśród najbardziej zakorkowanych miast. Na świecie!

Musisz przeczytać

Kraków należy do miast, w których kierowcy marnują najwięcej czasu w korkach. Nasze miasto należy do najbardziej zakorkowanych miast na świecie! Z resztą ten problem dotyczy kilku innych polskich miast. Ranking tych najbardziej zakorkowanych opracowała firma TomTom.

O zestawieniu najbardziej zakorkowanych miast pisze m.in. Interia. „Polska osiągnęła dominującą światową pozycję w dziedzinie koszmarnego zakorkowania niewielkich miast. W pierwszej piątce najbardziej uciążliwych dla kierowców miast świata – liczących do 800 tys. mieszkańców – cztery nazwy są polskie. Według dorocznego zestawienia firmy TomTom niemożność normalnego przejazdu samochodem przez ulice naszych miast równać się może tylko z sytuacją w miastach molochach, liczących nawet po kilkanaście milionów mieszkańców, takich jak New Delhi, Bangkok, Dżakarta, czy Rio de Janeiro. Inaczej niż w tych miastach, polscy kierowcy przyjmują jednak tracone w ciągu roku dziesiątki godzin ze spokojem, czekając na zielone światła karnie i bez używania klaksonów” – czytamy na interia.pl w artykule „Łódź najgorsza na świecie. Zaraz za nią Kraków”.

Łódź jest rzeczywiście najgorsza w grupie miast do 800 tys. mieszkańców. Drugie miejsce w tej grupie ma Kraków, trzecie – Wrocław, a piąte – Poznań. W rankingu wszystkich miast Kraków plasuje się na 27 pozycji. Biorąc pod uwagę tylko miasta w Unii Europejskiej, stolica Małopolski zajmuje 4 miejsce wśród tych najbardziej zakorkowanych.

Popołudniowe korki w rejonie ronda Grunwaldzkiego

Popołudniowe korki w rejonie ronda Grunwaldzkiego
Obraz 1 z 9

Fot. Rafał Biały

Ranking TomTom oparty jest o dane z samochodowych nawigacji pokazujących marnowany czas w korkach.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

7 KOMENTARZE

7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca