Kraków wśród najlepszych dla turystów miast świata. Ale…

fot. Pixabay

Kraków zajął 25. miejsce w rankingu Najlepszych Miast Świata amerykańskiego magazynu „Travel+Leisure”. Na uwagę zasługuje fakt, że lista najbardziej atrakcyjnych miejsc powstaje na podstawie opinii turystów. Ale w tym zestawieniu Kraków był już kilka razy w pierwszej dziesiątce.

Kraków od dawna jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata. Potwierdzały to światowe rankingi miejsc, które warto odwiedzić. W zestawieniu Najlepszych Miast Świata, stworzonym przez czytelników magazynu „Travel+Leisure”, Kraków zajął 25. miejsce. Turyści oceniali zabytki, atrakcje turystyczne, kulturę, kuchnię, hotele i życzliwości mieszkańców.

„Kraków jako jedyne miasto w Polsce znalazł się w gronie takich miast jak Bangkok, Singapur, Tokio, Lizbona czy Sewilla. Warto dodać, że w rankingu zabrakło popularnych turystycznie miast: Paryża czy Barcelony” – podkreśla Urząd Miasta Krakowa.

I trudno nie docenić tego sukcesu. Jest jednak jedno „ale” – w rankingu „Travel+Leisure” Kraków był już nawet w pierwszej dziesiątce najlepszych miast świata. I to kilka razy.

Trzeba też wziąć pod uwagę, że dobre opinie turystów o naszym mieście przestały mieć aż tak wielkie znaczenie, kiedy ludzie rezygnują z podróżowania bojąc się o swoje zdrowie. Oczywiście w pamięci i świadomości obcokrajowców stolica Małopolski pozostanie miastem bardzo atrakcyjnym, życzliwym i wartym zobaczenia. Ale to może procentować, gdy zagrożenie epidemiologiczne stanie się już historią.

GS

Ile trzeba czekać na zwrot z inwestycji w mieszkanie?

Zobacz także