Kraków wśród najpiękniejszych europejskich miast zimą

Po zimie nie ma już w naszym mieście śladu, ale miła informacja napłynęła do nas zza wielkiej wody. „Architectural Digest”, amerykański magazyn o architekturze i designie, wybrał europejskie miasta, które zimą stają się jeszcze piękniejsze. Wśród wyróżnionych znalazł się Kraków.

Na łamach  prestiżowego „Architectural Digest” pojawił się artykuł wyróżniający mniejsze i większe miasta ze wszystkich zakątków Europy, które są warte odwiedzenia zimą. „Od stolic, takich jak Londyn i Paryż, po mniejsze perełki, jak Kraków i Lucerna, spokojne piękno śnieżnych, zimowych dni czyni te miejsca jeszcze bardziej czarującymi” – czytamy na stronie „Architectural Digest”.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła stolica Węgier, Budapeszt. Kraków znalazł się na  drugim miejscu. Trzecie miejsce zajął Edynburg. Na kolejnych uplasowały się: Londyn, Lucerna, Madryt, Monachium, Paryż i Praga.

Bajkowy Kraków w bieli i światłach

Zdjęcie 1 z 44

Co oczarowało autorów zestawienia w zimowym Krakowie?  Jak czytamy w „AD”, symbolem „tego historycznego polskiego miasta jest Smok Wawelski i tak, jak ta ziejąca ogniem bestia mogła rozproszyć zimowy chłód, tak zachęcające kawiarnie i restauracje w mieście oferują wytchnienie od wiatru znad Wisły”. Nawet zimą można w Krakowie odbyć lot balonem nad miastem. Wspomniano też o jednym z najciekawszych miejsc na mapie Krakowa — zabytkowej dzielnicy Kazimierz, która zachwyca nie tylko latem. „Żydowska dzielnica jest wyjątkowo klimatyczna zwłaszcza w szare lub śnieżne dni”- czytamy.

A tak magicznie prezentował się Kraków jeszcze niedawno 

Tak wygląda zima w Krakowie [zdjęcia]

 

 

(JS) (fot. Andrey Rafael.KRKnews)

Najnowsze

Co w Krakowie