Kraków wyróżniony przez Ministerstwo Klimatu

Musisz przeczytać

Miasto otrzymało wyróżnienie w konkursie „Miasto z klimatem – najlepszy zrealizowany projekt” w kategorii ośrodków powyżej 100 tys. mieszkańców

Konkurs zorganizowało Ministerstwo Klimatu z myślą o polskich miastach, które z sukcesami realizują nowoczesne, proekologiczne inwestycje, służące tak mieszkańcom, jak i ochronie klimatu, w tym dążeniu do neutralności klimatycznej.

Kraków w swojej aplikacji zgłosił zakup przez MPK SA 20 zeroemisyjnych autobusów elektrycznych wraz z mobilnymi ładowarkami typu plug–in oraz budową systemu 5 stacji ładowania pantografowego. Kolejny zgłoszonym przez miasto projektem były „Ogrody Krakowian”, realizowane przez ZZM – czyli parki kieszonkowe m.in. retencjonujące deszczówkę.

Pod Wawelem od jakiegoś czasu działają na rzecz poprawy klimatu. Przypomnijmy, że w lutym radni zagłosowali za przyjęciem „Planu adaptacji miasta Krakowa do zmian klimatu do roku 2030”. Dokument ma przyczynić się do zwiększenia odporności miasta na skutki zjawisk meteorologicznych i ich pochodnych.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca