Kraków zachęca krakowian do pieszej turystyki po swoim mieście. ″Poranna przechadzka Drogą Królewską″

Rynek Główny (fot. krknews.pl)

Władze Krakowa coraz intensywniej namawiają mieszkańców miasta do porzucenia samochodów. ″Czy jest lepszy sposób na spędzenie czasu z rodziną w Krakowie niż spacer wśród jego najsłynniejszych zabytków, po magicznych uliczkach i tajemniczych zakamarkach?″ – czytamy w dzisiejszym komunikacie.

Od pewnego czasu magistrat aktywnie włączył się w propagowanie krakowskiej turystyki wśród krakowian. Akcja ″Bądź turystą w swoim mieście″ ma pomóc w ożywieniu tego sektora gospodarki nim do Krakowa znów będą mogli przylecieć turyści z całego świata.

Tym razem magistrat przystąpił do propagowania turystyki pieszej. Wpisuje się to w ostatnie decyzje dotyczące zmian w organizacji ruchu w naszym mieście. Samochody robią miejsca pieszym i rowerom. Zmiany pojawiają się w wielu rejonach miasta.

Na Dietla nie wrócą już dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Auta zrobią miejsce rowerom. To samo czeka most Grunwaldzki

Teraz miasto zachęca do turystyki pieszej. ″Wiosenne, majowe słońce i ponownie otwierające się coraz to nowe instytucje kultury, restauracje i kawiarnie sprawiają, że coraz więcej krakowian i krakowianek korzysta z atrakcji naszego miasta. Spacer dla poszukiwaczy zwierzęcych inspiracji na krakowskich kamienicach i rodzinna wędrówka na skrzydłach gołębi, poranna przechadzka Drogą Królewską i popołudnie spędzone na szlaku żydowskiego Krakowa, kino samochodowe, kolejne oddziały muzeów i galerii otwierające się dla zwiedzających – Kraków budzi się do życia, a wraz z nim jego mieszkańcy, którzy niewątpliwe są siłą napędową kulturalnej stolicy Polski. Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają na wspólną podróż po Krakowie i zachęcają, żebyśmy wszyscy zostali turystami w naszym mieście″ – czytamy na stronie magistratu.

Miasto proponuje różne trasy spacerowe i szereg atrakcji, które często zachwycają turystów, a nam umykają w codziennym pędzie.

ml

Zobacz także