Kraków. Zamiast Tesco przy Kapelance powstaną bloki i biurowce?

Echo Investment sfinalizowało zakup trzech działek od spółek należących do grupy Tesco, m.in. Krakowie przy ul. Kapelanka.

W przypadku naszego miasta chodzi o tereny przy ul. Kapelanka. Deweloper zapowiada budowę na działkach otwartych miejskich kwartałów, które miałyby wpasować się w otoczenie i potrzeby mieszkańców, czyli tzw. „destinations”.

– W ostatnich latach pozyskiwanie świetnie zlokalizowanych, dużych działek było jednym z priorytetów Echo Investment. Bank ziemi w naszym posiadaniu gwarantuje nam możliwość budowania kompleksowych, doskonale zaprojektowanych i atrakcyjnych fragmentów miast. Co więcej, jako jedyni na rynku mamy doświadczenie w trzech sektorach rynku nieruchomości – mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym – mówi Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment, odpowiedzialna za dział inwestycji.

Jak podkreśla firma w komunikacie, transakcja z Tesco zagwarantuje Echo Investment możliwość stworzenia miastotwórczych projektów z ponad 4 tys. mieszkań w kluczowych miastach Polski. Obecnie trwają prace projektowe.

Zakup działek w Krakowie, Poznaniu i Łodzi kosztował 42 mln euro.

(ko)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie