Kraków zdobi się na ŚDM, za 700 tys. złotych

Musisz przeczytać

Do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dn. 26-31 lipca zostało coraz mniej czasu. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu postanowił rozpocząć dekorowanie miasta. Na ulicach pojawią się flagi, billboardy oraz citylighty promujące ŚDM 2016. Wszystko kosztem ponad 700 tys. złotych. 

dekoracja 2
Flagi przyozdobią m.in. al. Trzech Wieszczów

Pielgrzymów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przywita 2,7 tys. flag ii pond 700 drogowskazów. – Chcemy pokazać, że Kraków żyje tą imprezą – mówił Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Właśnie rozpoczął się montaż dekoracji, która ma pomóc uczestnikom i mieszkańcom poczuć klimat Światowych Dni Młodzieży.

Billboard promujący ŚDM 2016
Billboard promujący ŚDM 2016

Głównym elementem dekoracji Krakowa będą ogromne billboardy z napisem „Are You Ready?”, które pojawią się w siedmiu w kluczowych punktach miasta. Dodatkowo w siedmiu miejscach ustawione zostaną tzw. cube’y – ogromne kostki, które krakowianie mogli podziwiać już w trakcie ME w piłce ręcznej, które odbywały się w Krakowie.

Na ulicach pojawią się również wizerunki m.in. św. Jana Pawła II oraz drogowskazy, które mają pomóc pielgrzymom w poruszaniu się po mieście i dotarciu do centrum oraz miejsc, gdzie planowane są imprezy towarzyszące Światowym Dniom Młodzieży. W sumie miasto wyda na dekorację ponad 700 tys. złotych, dekorowaniem Krakowa zajmą się trzy firmy.

(pt)

fot. ZIKiT

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca