Kraków żegna Leonarda Cohena. Zaśpiewajmy wspólnie „Hallelujah”

Musisz przeczytać

W niedzielę, 20 listopada o godzinie 18:00 na Rynku mieszkańcy Krakowa i artyści połączą swoje siły, aby pożegnać Leonarda Cohena. Wybitnego artystę pożegnamy wspólnie śpiewając kultowy utwór „Hallelujah”.

Leonard Cohen był jednym z najwybitniejszym poetów i muzyków swoich czasów. Swoją karierę literacką rozpoczął w połowie lat 50. wydając tomiki poezji i powieści. Pierwszą płytę, „The Songs of Leonard Cohen” wydał dopiero w 1967 roku. Album okazał się wielkim sukcesem – to z niego pochodzą takie niezapomniane piosenki jak „Suzanne” czy „Sisters of Mercy”. W Polsce artysta zyskał ogromną popularność w latach 80., przede dzięki Maciejowi Zembatemu, który przetłumaczył wiele tekstów jego piosenek i prezentował je w polskiej wersji wspólnie z gitarzystą Johnem Porterem.

Leonard Cohen wielokrotnie odwiedzał Polskę, począwszy od 1985 roku, kiedy to podczas kilku wyprzedanych koncertów opowiadał się po stronie „Solidarności”. Następnie artysta regularnie powracał do naszego kraju w latach 2007-2013. Pod koniec października tego roku ukazało się ostatnie wydawnictwo muzyka, płyta „You Want It Darker”. Leonard Cohen zmarł 7 listopada w Los Angeles.

Kraków, w którym już w latach 80. odbywały się studenckie festiwale piosenek Leonarda Cohena, pragnie ponownie oddać mu hołd – poprzez wspólne wykonanie kultowego utworu „Hallelujah”. Zgromadzeni na krakowskim Rynku wielbiciele poety będą mieli okazję zaśpiewać jedną z jego najbardziej znanych kompozycji wraz z krakowskimi artystami oraz chórem pod batutą Stanisława Radwana. Na przybyłych będą czekały teksty utworu w przekładzie Macieja Zembatego i Macieja Karpińskiego. Wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy do przyniesienia lampionów, świeczek i zniczy.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Wydawnictwo Znak.

(wm, krakow.pl)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca