Krakowianie mają szansę na mistrzostwo Europy w dziwnej dyscyplinie. Mają jednak problem… [wideo]

Kraków Dragons - Quidditch Team / fot. Facebook Kraków Dragons - Quidditch Team

Pięć piłek, miotły i wielkie emocje! Już dziś zaczęły się mistrzostwa Europy w Quidditchu, grze zainspirowanej magicznym światem Harrego Pottera. Mocną reprezentację w polskiej kadrze mają zawodnicy Kraków Dragons – Quidditch Team, ale drużyna potrzebuje pomocy finansowej.

Mistrzostwa Europy zaczęły się dzisiaj w niemieckim Bamberg i będą trwać do niedzieli. W zawodach weźmie udział 19 drużyn z całej Europy. Biało-czerwona drużyna celuje co najmniej w podium.

Po raz pierwszy polska reprezentacja wystąpiła na mistrzostwach Europy w 2015 r. we włoskim Sarteano. W zeszłym roku podczas mistrzostw świata zajęła 13. miejsce. 

Z kolei krakowski zespół powstał w 2015 roku, ale zawodnicy z naszego miasta co roku dostają się do kadry narodowej. 

Drużyna potrzebuje wsparcia!

Reprezentacja oszacowała koszty wyjazdu 20-osobowej ekipy wraz ze sztabem na ok. 18 tys. zł. W kwocie zawiera się transport, nocleg w Norymberdze oraz opłaty za udział zawodnika. Na wyjazd zawodnicy zdecydowali się, ale mają nadzieję, że ich amatorska pasja wyjdzie przynajmniej na zero i do imprezy nie będą musieli dopłacać.

Dlatego zdecydowali się na zbiórkę, która kończy się za dwa dni. Obecnie wpłacono 1 886 złotych, czyli około 10% potrzebnej kwoty (zbiórkę można wesprzeć tutaj.)

Magiczny sport

Quidditch to sport wymyślony przez Joanne K. Rowling, autorkę sagi o Harrym Potterze. Książki opowiadają o przygodach młodego czarodzieja w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Już w pierwszej książce z serii – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – chłopak poznaje tą niezwykłą grę, w której czarodzieje latają na miotłach.

Mecze są połączeniem rugby, zbijaka i piłki ręcznej. Każda drużyna broni trzech bramek, a na boisku znajduje się aż pięć piłek. Oczywiście krakowscy zawodnicy nie latają na miotłach, ale zapewniają, że podczas rozgrywek nie brakuje emocji i dobrej zabawy. 

Oto jak spisuje się Kraków Dragons – Quidditch Team podczas meczu z SkyWeavers Łódź.

Zobacz także