Krakowianie nabijają się z Patryka Jakiego! Zorganizowali prześmiewczą akcję

fot. facebook

Do wyborów jeszcze trochę czasu, ale wszystko wskazuje, że Patryk Jaki w Krakowie i okolicach nie będzie miał łatwego życia. Właśnie padł pomysł, by przeprowadzić akcję „Cała Małopolska szuka szalika dla Jakiego!„.

O co chodzi? Patryk Jaki urodził się w Opolu, ale kilka miesięcy temu nie przeszkadzało mu to kandydować na prezydenta Warszawy, a teraz szykuje się do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Słowem – polityczny spadochroniarz, o czym pisaliśmy poniżej

Eksperyment polityczny PiS-u. Co na małopolskiej liście robi Patryk Jaki?!

Przy okazji niedzielnego meczu Wisła Kraków – Legia Warszawa politycy opozycji postanowili więc trochę ponabijać się z Jakiego. Zaczął krakowski poseł Grzegorz Lipiec, który na facebooku umieścił taki wpis:

Dzisiaj przy #Reymonta22 o 18-tej ważny mecz #WisłaKraków – Legia Warszawa Patryku Jaki apeluję, przyjdź i nie wstydź…

Opublikowany przez Grzegorz Lipiec Niedziela, 31 marca 2019

Później temat podchwycił poseł Marek Sowa.

„Dzisiaj przy #Reymonta22 o 18-tej ważny mecz #WisłaKraków – Legia Warszawa . Patryk Jaki pamiętaj, w Krakowie liczą się #CzynyNieSłowa. Nie wstydź się! Przyjdź i kibicuj swojej drużynie!”.

Pod jego wpisem rozpoczął się już festiwal szyderstw. „Odra Opole, Legia Warszawa, Cracovia Kraków czy też Wisła Kraków oto jest pytanie ?” – napisał prześmiewczo Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej.

„Mam nadzieję, że będzie krzyczał przed stadionem :Legia pany […]”, „Przecież to góral i małopolanin z dziada pradziada, musi się pojawić” – żartowali kolejni komentujący.

Jeszcze o krok dalej poszedł ksiądz Kazimierz Sowa, brat posła, który poddał pomysł zorganizowania akcji o nazwie ” Cała Małopolska szuka szalika dla Jakiego!”.

A Wy co sądzicie? W których barwach politycznych Jakiemu najbardziej do twarzy?

ml

 

Zobacz także