Chcą wyjść na ulice. „Rozgonić ich!”

Małopolscy działacze KOD-u chcą ponownie wyjść na ulice Krakowa. Tym razem będą protestować, jak sami przekonują „zaniepokojeni stanem demokratycznego trójpodziału władzy w Polsce, pragniemy pokazać, jak ogromne znaczenie w życiu każdego obywatela ma zasada niezależności władzy sądowniczej, którą reprezentuje Trybunał Konstytucyjny”.

Krakowianie kolejny raz, pod szyldem KOD-u zamierzają protestować w obronie Trybunału Konstytucyjnego, który – ich zdaniem, jest blokowany przez rządy Prawa i Sprawiedliwości, uniemożliwiając sprawowanie kontroli nad działaniem rządu.

– Chcemy podkreślić fundamentalne znaczenie  dobrego funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego jako organu chroniącego nas, obywateli, przed wszelkimi błędami, które pojawiają się w uchwalanych ustawach, a godzą w nasze interesy i naruszają obowiązujący ład prawny – przekonują organizatorzy.

Krakowianie ubrani na czarno, z zaklejonymi ustami zamierzają spotkać się w formie niemego protestu przy pomniku Adama Mickiewicza na Rynku Głównych o godz. 17. Przez pół godziny, wyposażeni w transparenty będą wyrażali swój sprzeciw przeciwko działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– Kiedy ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy i rozgoni to towarzystwo, które tylko jątrzy i podburza innych obywateli – komentuje „Czarny Protest” KOD-u Anna, jedna z internautek.

Do tej pory swój udział w „Czarnym Proteście” potwierdziło około 90 osób, ale kolejnych 80 interesuje się tym wydarzeniem. Oprócz krakowian, w pikiecie KOD-u udział weźmie również Mateusz Kijowski, a podobne protesty odbędą się również w innych miastach w całej Polsce.

(pt)

fot. iStock.com/Gary Cowles

Zobacz także